Procesia a slávnostná svätá omša s ordinárom vo väzenskom ústave v Sučanoch
- Autor: Mgr., Mgr. art. Juraj Havaj
- Foto: Archív autora
- Dátum: 06.02.2025
- Zdieľaj Zdieľať na Facebook
Sviatok Obetovania Pána, zároveň svetový Deň zasväteného života, ako aj sviatok dona Bosca, ktorému je zasvätená miestna farnosť, boli niekoľkonásobným dôvodom výnimočnej oslavy v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Sučanoch. Jej správcom je väzenský dekan, salezián don Juraj Malý, ktorého pozvanie sláviť slávnostnú sv. omšu prijal v nedeľu 2. februára ordinár Mons. František Rábek. Procesie s požehnaním sviec „hromničiek“ a slávenia sv. omše sa zúčastnili zástupcovia vedenia ústavu - ekonomický zástupca riaditeľa Stanislav Kopčík, vedúci výkonu trestu Ladislav Chlpík, ďalší zamestnanci a približne 60 odsúdených mužov a 15 žien, pričom sami odsúdení sa aktívne podieľali na priebehu sv. omše. Udalosť sa niesla v priateľskej pozitívnej atmosfére. Návšteva ordinára a jeho povzbudivé slová boli duchovnou vzpruhou pre všetkých prítomných, z ktorých obdivuhodný počet z radov odsúdených sa pripravuje na prijatie sviatosti birmovania a krstu. Atmosféru dotvorili hudobným vystúpením mladí farníci z Tvrdošína, ktorých vystúpenie odsúdení odmenili zaslúženým potleskom.